top of page

Умови доступності Березнівського ліцею №3 

для навчання осіб з особливими освітніми потребами

  У Березнівському ліцеї №3 створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, а саме:

  • забезпечено їх безперешкодним доступом до приміщення закладу;

  • заклад повністю забезпечений необхідними навчальними площами;

  • наявні внутрішні вбиральні;

  • виконано поточний ремонт класних кімнат, спалень, ігрових;

  • необхідні місця руху обладнані поручнями;

  • діє кнопка виклику;

  • обладнана ресурсна кімната.

   У закладі відкрито  класи з інклюзивною формою навчання (1, 2, 3, 4, 5, 9 класи). Створені умови для навчання дітей відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей. Учням надаються психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові  послуги. У навчальному закладі працюють асистенти вчителів, практичний психолог, логопед та тифлопедагог. Заклад співпрацює з Інклюзивно-ресурсним центром, де можуть отримати консультації  педагогічні працівники з питань роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, батьки та учні.

  Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздобленні навчальних приміщень враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі, парти – кольору натурального дерева; стелі, віконні рами – білі. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень. З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення. У закладі дотримується повітряно – тепловий режим. Приміщення  обладнані системами центрального опалення та вентиляції, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).

  Навчальні меблі класних кімнат відповідають віковим особливостям дітей, враховується специфіка навчально-виховного процесу.

  Працює харчоблок.

  Шкільна та пришкільна території підтримуються в належному стані.

  Територія, будівлі, приміщення належно художньо-естетично оформлені.

  Заклад повністю забезпечений необхідними навчальними площами.

bottom of page