Поради психолога батькам

УВАГА!!!

             Батьківський радар!!!

Інколи ми, батьки, можемо помітити, що їз дитиною щось не так... Друзі, родичі і навіть деякі терапевти можуть сказати вам, що це «такий період», але ви бачите, що «період» дуже затягнувся або що поведінка дитини зовсім вже руйнівна, або успішність впала і ніякі ваші і вчителів зусилля не допомагають. Тоді звіртеся з цим списком тривожних знаків: якщо ваша дитина не знаходиться в ситуації, коли сім'я переїхала або батьки розлучаються і ніяких інших драматичних подій в будинку не сталося, то наявність одного або декількох цих симптомів може бути приводом для консультації у фахівця.

image3d89225d61e0ca7f531455ead139a92c-V.
изображение_viber_2021-03-31_15-16-34.jp

Шановні батьки!

Під час карантину, психологічна служба закладу переходить на дистанційну форму навчання. Консультації та запитання згідно робочого графіку з 9.00 до 13.00 в пп або в індивідуальному порядку.

  • Facebook

Допоможемо дітям убезпечитися від коронавірусу!

Спілкуймося з ними на важливу тему простою мовою. МОЗ України, Червоний Хрест України та телеканал ПЛЮСПЛЮС створили інформаційні ролики про безпеку дітей під час карантину.

  • YouTube
Новый рисунок.jpg

Що батьки повинні знати про коронавірус: консультують МОЗ і МОН

П’ять основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. З цього приводу консультує Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я.
Уряд оголосив загальнонаціональний карантин до 3 квітня. Однак ми розуміємо, що просто не ходити до школи чи іншого закладу освіти – недостатньо. Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину та від чого берегти дітей. Тому така інформація зараз дуже потрібна, – зазначила заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

#Законодавство #Дошкільнята #СередняОсвіта #ВищаОсвіта #ІнклюзивнаОсвіта #ПочатковаОсвіта

https://vseosvita.ua/news/shcho-batky-povynni-znaty-pro-koronavirus-konsultuiut-moz-i-mon-6690.html

изображение_viber_2020-03-17_08-37-47.jp

Як батьки можуть підтримати підлітка

 

Пропонуємо десять порад про те, як батьки можуть підтримати свого підлітка у віці від 11 до 19-ти років і допомогти йому стати щасливою та продуктивною людиною.

1. Будьте доступними й відкритими. Ваш підліток може справляти враження людини, яка не дбає про те, що ви їй кажете та що думаєте, але, повірте, він зараз потребує вас, як ніколи. Зробіть усе можливе, щоб завжди бути готовими й відкритими до розмови з вашою дитиною у випадку, якщо вона захоче до вас звернутись. Дитина може почати розмову із дрібниці, для того щоби перевірити вашу відкритість і перейти до чогось дійсно важливого. Ваша відкритість і доступність у потрібний момент можуть вплинути на вибір вашої дитини – здорове рішення на підставі вашої поради або небезпечне рішення на підставі власного миттєвого імпульсу.

2. Змініть стиль виховання, щоб відповідати обставинам, що змінюються. Навчіться розслаблятись і відпускати ситуацію, забезпечуючи при цьому підтримку вашій дитині тоді, коли вона буде її потребувати. Не намагайтеся застрахувати вашого підлітка від навчання на власних помилках.

 

3. Мінімізуйте правила. Установлюйте правила тільки тоді, коли це необхідно. Батьки часто витрачають багато свого часу, захищаючи встановлені ними правила. Цього легше досягти, якщо правила будуть дійсно необхідними для забезпечення безпеки вашої дитини або для вашого душевного спокою.

4. Заздалегідь навчіть підлітків самостійно приймати рішення. Підлітки повинні навчитися приймати рішення самостійно, але краще за все, якщо вони будуть навчатися цього повільно й поступово, починаючи з раннього дитинства. Пам'ятайте, що здатність підлітка приймати рішення із приводу сексуальної близькості, алкоголю й наркотиків, хуліганства та інших потенційно небезпечних проблем не покращиться тільки завдяки високому інтелекту чи добре розвиненій здатності логічно мислити, незалежно від того, наскільки переконливою вміє бути ваша дитина.

5. Готуйтесь до суперечок і конфліктів. Ви здивуєтесь, дізнавшись про те, що насправді добре, що ви часто сваритеся з вашим підлітком, правда, до того часу, доки у ваших стосунках зберігаються любов і добрий гумор. Найкращих довгострокових результатів досягають діти з тих сімей, де є багато тепла й дискусій між поколіннями. Гаряча дискусія є для вашого підлітка чудовим способом дізнатися, про що ви піклуєтесь і чому це так важливо для вас.

6. Звертайтесь до істинного «Я» вашої дитини. Більшість підлітків намагаються приміряти на себе маски різного стану: сердитого, розбещеного, бунтівного, крутого, релігійного, спортивного, хлоп'ячого тощо, перш ніж знову стануть тією людиною, якою вони були завжди, тільки на більш високому рівні. Зробіть усе можливе для того, щоби звертатись не до маски чергової моделі позиціонування себе, а до тієї людини, якою ваша дитина була із самого народження.

7. Будьте в курсі культурно-соціальних конфліктів. Якщо ваша сім'я не вписується в навколишнє культурно-соціальне середовище за ознакою національності, релігії, соціального статусу чи ще з якоїсь причини, визнайте, що ваша дитина може переживати конфлікт між домашніми цінностями й цінностями однолітків. Найкращі результати розвитку демонструють діти, чиї батьки є досить гнучкими, щоб поважати потреби своїх дітей у тому, щоб сформувати свою власну унікальну конфігурацію цінностей. Вам буде приємно почути, що більшість дітей, урешті-решт, повертаються до цінностей своїх батьків.

8. Допоможіть своїй дитині розширити кругозір. Підлітковий вік – ідеальний час для широкомасштабних досліджень, для того, щоб відкрити для себе нові інтереси, здібності й хобі. Ваш підліток отримає величезну користь від розширення свого кругозору за рахунок знайомства з новими ідеями, заходами, місцями й людьми.

9. Допоможіть дитині знайти себе в навчанні. Іноді шкільне навчання не є пріоритетом для підлітка, і це нормально. Хоча освіта має велике значення, і важливо, щоб дитина знала, що ви так вважаєте, ще більш важливо, щоб ваша дитина розібралась, ким вона є сама, і при цьому комфортно себе почувала у сприйнятті самої себе. Все інше будується саме на цьому. Заохочуйте вашого підлітка знайти те, чого б він дійсно хотів навчитись, і відкрийте для нього якомога більше освітніх і кар'єрних можливостей.

10. Спробуйте знайти баланс між пильністю та гнучкістю. Ваш підліток змінюється так швидко, що краще, що ви можете зробити, це спробувати не відставати від нього. Навіть не намагайтесь передбачити, що буде далі. До того часу, доки ваша дитина не несе відповідальність за своє власне життя, вам доведеться балансувати між пильністю та гнучкістю.

Як запобігти дитячим суїцидам.

 

Поради батькам від Департаменту кіберполіції

Алгоритм дій зловмисників, які доводять дитину до самогубства, ознаки участі дитини у подібних групах у соціальних мережах, список облікових записів, які реєструвалися з території України, а також контакти підрозділів кіберполіції, куди слід звертатися у разі виявлення небезпеки, – інформація, необхідна батькам, аби вберегти дитину від суїциду.

Департамент кіберполіції Національної поліції України повідомляє про виявлення у соціальних мережах небезпечних груп, в яких доводять дітей до самогубства.

Фанати таких спільнот називають себе «китами», тому що ці тварини асоціюються у них зі свободою. Використання поняття «кити» («летючі кити»), можливо, пояснюється тим, що цей вид ссавців – один із небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям.

Подібні суїцидальні спільноти називаються «Море китів» і «Тихий дім». Відтак у всіх членів таких груп на особистих сторінках розміщені відео або малюнки з літаючими китами.

Нелюди, що організували цю систему, відпрацювали чіткий алгоритм дій. Для того, аби вступити до спільноти, потрібно подати заявку для вступу й написати певний текст у себе на сторінці. Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.

Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання, та час, який надається на його виконання). Виконання кожного завдання, потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, його виключають зі спільноти.

Усього дається 50 завдань («квестів»), у фейкових спільнотах – від 13 до 50 «квестів», це залежить від адміністратора. Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань («квестів»), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео.

Коли адміністратор групи впевниться, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі. У ролику оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис і робить останній крок.

Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в онлайн-режимі. Відеозаписи в подальшому продаються в мережі Інтернет або в Darknet.

Щоб не допустити потрапляння дітей до таких груп, рекомендуємо батькам:

– Приділяти більше уваги психологічному стану дитини.

– Перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита.

– Перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах.

– Звертати увагу на коло спілкування дитини.

– Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.

– Обов’язково контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини.

– Встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Департамент кіберполіції виявив одну з таких груп https://vk.com/blueskitea. До неї входили 209 користувачів з України. Слід зауважити, що такі групи щодня блокуються адміністрацією соціальних мереж за зверненнями правоохоронних органів або користувачів.

Тому, при виявленні таких спільнот, просимо негайно повідомляти до кіберполіції за номером гарячої лінії: (044) 374-37-21 з 8:45 до 19:30 (в робочі дні), чи за електронною адресою: https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово), або звертатися до адміністрації соцмережі, у якій виявлена група.

Аналізуючи діяльність зазначених груп, кіберполіція встановила постійних учасників таких спільнот, які реєструються з території України.

У зв’язку з цим кіберполіція звертається до батьків та усіх не байдужих із проханням бути пильними, за можливості – перевірити облікові записи ваших дітей, чи не зареєстровані вони під зазначеними у списку іменами.

При виявлені додаткових облікових записів Департамент кіберполіції інформуватиме шляхом оновлення цього списку.

 

Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Заповіді толерантного підходу до виховання дітей

 

1.Ніколи не карайте дітей. Головну увагу приділяйте

не стільки корекції поведінки дитини, як

налагодженню довірливих стосунків з нею.

 

2.Не засуджуйте або схвалюйте вчинки дитини -

їх слід аналізувати та розуміти.

 

3. Ставте перед дитиною конкретні вимоги та чітко

пояснюйте їй, чому в тій або іншій ситуації слід

діяти  так, а не інакше.

 

4.Не критикуйте дитину за неуспішність, а тим паче не виставляйте на посміх, не докоряйте і не принижуйте, її помилки - це, насамперед, ваші помилки.

 

5.У вихованні не ставайте "над дитиною", а коли й доведеться це зробити, то лише для її захисту.

 

6.Уважно слухайте дитину, заохочуйте її ділитися своїми турботами.Співчувайте їй під час розмови, ненав'язливо спрямовуйте на прийняття правильного рішення.

 

7.Хваліть дитину від душі, вірте в неї і довіряйте їй, а головне -любіть її лише за те, що вона дитина.

 

8.Пам'ятайте: порівнювати дитину можна тільки з нею самою-сьогоднішню із вчорашньою.

 

9.Пам'ятайте: повага передбачає відсутність насильства. Нехай дитина росте й розвивається такою, якою її створив Господь. Повага - це здатність усвідомлювати унікальну індивідуальність дитини. Любов - означає віддати іншому свою радість, свій інтерес, своїрозуміння, знання, почуття.

 

 

РУБРИКА «ЩО РОБИТИ?...»

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ...У ВАС НЕСПОКІЙНА ДИТИНА

 

Визначте причини:

Якщо емоційна нестійкість (то сміх, то сльози, то образа, то

істерика) з'явилася несподівано, і ви раптом стали помічати,

що дитина почала загострено емоційно реагувати на все, що

відбувається навколо, то причиною може бути:

Кризовий вік (6-7 років). Дитина навчається керувати своїми

 

емоціями, виявляти їх адекватно ситуації, але це поки що не дуже добре виходить.

Недостатньо сильно розвинене гальмування. Дитина безпосередньо, імпульсивно реагує на те, що відбувається, так як не може затримати емоції, залишити її при собі.

Незнання дитини, як їй висловити свій настрій, відсутність навичок володіння способами виявлення своїх емоцій.

Несприятливі відносини всередині родини, які дитина сильно переживає, і накопичена напруга вихлюпується в її емоційних реакціях.

Як вести себе з неспокійні дитиною:

Уникайте крайнощів: не можна дозволяти дитині робити все, що їй заманеться, але не можна і все забороняти; чітко вирішити для себе, що можна і що не можна, і узгодьте це зі всіма членами родини.

Своїм поведінкою показуйте дитині приклад: стримує свої емоції, адже вона наслідує вам в поведінці.

Приділяйте дитині достатньо уваги, нехай вона ніколи не відчуває себе забутою, але в той же час поясніть дитині, що бувають моменти, коли у вас є інші турботи, треба це зрозуміти і прийняти.

Пам'ятайте, що істеричні приступи найчастіше пов'язані з прагненням звернути на себе увагу або викликати жалість і співчуття. Не треба потурати дитині, не треба змінювати свої вимоги, краще, коли дитина заспокоїться, пояснити їй, чому ви зробили так, а не інакше. Не вимагайте від дитини надмірного самоконтролю і наберіться терпіння.

Радимо пограти:

Навчіть вашого малюка розслаблювати м'язи. Часто емоційна нестійкість дитини межує з неспокійним сном, сильним внутрішнім напруженням.

Під час читання казок, будь-яких спільних ігор просите дитину мімікою показувати почуття героїв: радість, інтерес, здивування, печаль, страх, гнів.

Звертайте увагу дитини на те, який приємний стан спокою. Після рухливих ігор запропонуйте йому перетворитися на Соню, ледаря, розслабивши при цьому всі м'язи тіла. Добре, якщо у хвилини розслаблення в кімнаті буде звучати тиха, спокійна музика.