Історико-етнографічний музей Березнівського ліцею №3
м. Березне, вул. Вишнева, 19
Завідувач музею: Базилевич Тетяна Петрівна
Іван Володимирович Городнюк народився 2 червня 1984 року в селищі міського типу Березному Рівненської області (із 2000 року набуло статусу міста). Мав старшого брата Вадима.
З 1991 р. по 1999 р. навчався у Березнівській школі-інтернаті. Зі шкільних років Іван захоплювався сучасними танцями, згодом хобі стало професією: він працював хореографом і керівником танцювального гуртка "Брейк-данс" у місцевому будинку культури.
Іван Городнюк захоплювався військовою реконструкцією, цікавився історією. Він мав активну громадянську позицію: був членом Спілки української молоді, Молодіжного націоналістичного конгресу, а у 2004 році – учасником Помаранчевої революції. Іван організовував юнацькі табори, брав участь у мистецьких заходах. Під час виборів працював у виборчих комісіях. В останні роки ввійшов до Товариства пошуку жертв війни "Пам’ять", долучався до ексгумацій решток воїнів УПА.
Участь у Революції Гідності. Іван Городнюк приєднався до Революції Гідності у столиці наприкінці листопада 2013 року. Він увійшов до 35-ї сотні Самооборони Майдану "Волинська Січ" та взяв псевдо "Месник". У сотні відповідав за матеріальне забезпечення побратимів, разом із ними чергував на барикадах.
Під час сутичок із силовиками на вулиці Михайла Грушевського у січні 2014 року Іван застудився, потрапивши під струмені водометів. Лікувався самотужки в Українському домі, де базувалася його сотня.
Увечері 18 лютого Іван Городнюк узяв участь в обороні барикади біля Будинку профспілок, через яку бійці внутрішніх військ намагалися прорватися на Майдан. Попри мінусову температуру, силовики застосували водомет. Іван знов потрапив під струмінь крижаної води та обморозив ноги. Наступного дня у важкому стані із пневмонією він повернувся додому. Але дістатися до лікарні вже не мав сил і пізно ввечері 19 лютого помер на руках у матері та старшого брата.
Іванові Городнюку було 29 років.
Пошанування. Івана Городнюка поховано в його рідному місті на Рівненщині. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне обстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Іванові Городнюку присвоєно звання “Герой України” з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно). Почесний патріарх УПЦ Філарет 4 липня 2015 року нагородив його медаллю "За жертовність і любов до України", а верховний архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ Святослав 8 травня 2016 року відзначив почесною грамотою (посмертно). Ім’я та портрет Івана Городнюка викарбувано на тимчасовому меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві та на Меморіалі Героїв Небесної Сотні у Львові.
14 жовтня 2014 року на фасаді Березнівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа-інтернат І–ІІІ ступенів" установлено меморіальну дошку на честь Івана Городнюка, така дошка є й у місті Березне на будівлі районного архіву. 14 жовтня 2014 року в Рівному на вулиці Соборній урочисто відкрили пам’ятну композицію авторства Юрія Журавля та Олексія Огня, присвячену Героям Небесної Сотні з Рівненщини..